Recomandat Cronica de FESTIVAL: 2 MOMENTE INEDITE LA ELECTRIC CASTLE

Discuție în 'Festivaluri Cluj' deschisă de SebX, Iul 21, 2018.

1. SebX

SebX Turist pe Cluj-Forum.ro

Data înregistrării:
    Iul 21, 2018
    Like-uri primite:
    0
    Prezentul articol reprezinta o cronica subiectiva de festival: Sunt 2 momente ce m-au impresionat personal la festivalul Electric Castle. Si eu nu ma las impresionat prea des.

Primul dintre momente a fost cand in fata a peste 40.000 de oameni (spun sterile) tricolorul a fluturat de pe scena in mainile unora dintre cei mai mari artisti (pe care ii ascult eu si prietenii mei si nu ma intereseaza ce crede restul lumii).

Dar, in fond, nu despre asta vreau sa discut azi. Ci despre cel de-al doilea moment inedit. Asta!

Da da, stiu ca e peste tot in zilele astea, pe numere de inmatriculare, pe camp, pe Tampa (desi am avut impresia ca e photoshop), pe buzele tuturor romanilor, dar totusi... nu poti sa nu te bucuri. E al doilea festival la care El big Daddy primeste dedicatii, si cred ca au fost din tot sufletul de fiecare data, asta asa ca o partanteza.

Il iubim, ce sa-i facem. Iubim si ceea ce face el si Partidul lui minunat de penali. Si de aceea ne place (eu sunt pozitiv acum ca stiu ca acolo va ajunte oricum intr-un final) sa-l vedem acolo unde scrie in poza. Tonul pe care ii uram un „Drum BUN!” nici macar nu se poate compara.

Acest mic puzzle m-a facut sa cred ca o sa-mi iau biletele in avans pentru EC anul editia viitoare. Toata Romania n-ar putea sa-mi faca un cadou mai placut decat atat (nu, nu e vorba de biletele la EC, ci de puzzle – ul in cauza).

Ma bucur sa vad ca in sfarsit se misca treaba in tara asta si ca din ce in ce mai multi oameni gasesc metode extrem de placute de a-i ura lu Daddy drum bun si cale batuta... spre casa.

In alta ordine de idei, EC chiar a fost frumos. Damian a fost BEST! Iar restul cantaretilor deja sunt poveste (mirosea prea tare in jur ca sa mai pot sa mi-i aduc aminte si pe ceilalti). Nu, acuma pe bune. Chiar a fost superb. A fost atat de superb incat si Politia s-a distrat. Au dat-o cotita cu treaba cu „daca raciti vedeti ce pastile luati”... iar rezultatul a fost unul superb.

Ei zic ca 40.000 peste ... au participat. Nu am de unde sa stiu asta, ca eu nu ma cunosteam decat cu cei 5 cu care am ajuns la Bontida, dar per total... da, te cam calcai in picioare, ca de fiecare data. So, let the rain begin si hai sa ne distram.

Last edited by a moderator: Iul 21, 2018
Se încarcă...

Împărtășește această pagină

Acest website folosește cookie-uri pentru a furniza vizitatorilor o experiență cât mai bună și cât mai simplă. Prin navigarea site-ului vă exprimați consimțământul conform reglementărilor pentru utilizatorii din U.E.