[Sep 28, 2015] Premiera Everest (2015) (Cluj-Napoca)

Discuție în 'Cinematograf' deschisă de LogOn, Sep 6, 2015.

Premiera Everest (2015)
Începe la: Sep 28, 2015 10:00 AM
Se termină la: Sep 28, 2015 10:00 PM
Localizare:
Cinema City Iulius Mall
str. Alexandru Vaida-Voevod, nr. 53B
Cluj-Napoca

Au confirmat participarea: 0
Nu poți confirma participarea la acest eveniment aici...

This event has already begun, or has already passed; RSVP has been since closed.
  1. LogOn

LogOn Primar Cluj-Forum.ro Membru Staff

Data înregistrării:
    Iun 9, 2015
    Like-uri primite:
    4
    Everest (2015)
    Everest

everest-2015-cluj-napoca.jpg
    Urcarea pe Everest, una dintre cele mai grele expeditii pe care o poate experimenta un om, un adevarat test de anduranta pentru oricine isi propune sa "doboare" acest varf. Everest este situat la o altitudine de 8848 de metri, fiind si cel mai inalt varf de pe planeta noastra. Urcarea pe acest varf pune omul in situatii foarte greu de indurat, cum ar fi lipsa de oxigen (sau oxigen rarifiat), temperaturi foarte scazute pentru corpul uman si avalanse care pot surveni oricand.

Everest (2015) este un film de actiune si aventura, care aduce o echipa de alpinisti intr-o expeditie in Muntii Himalaya, care ajung pe varful Everest, dar intampina o serie de probleme la urcare: aera rarifiat, avalanse si la final, chiar o furtuna de proportii.

Regizat de Baltasar Kormákur (Contraband 2012, 2 Guns 2013) si avand in rolul principal pe Jake Gyllenhaal (Donnie Darko), cred ca acest film va face furori in cinematografe. In ziua de azi rar gasesti un film bun la care sa mergi la cinematograf, dar cred Everest (2015) este unul dintre cele care merita!

Program: Tot weekendul
    Preturi bilete weekend: inainte de ora 17:00 - 15 lei; dupa ora 17:00 - 16 lei

Trailer:

Editat ultima dată: Sep 6, 2015
Se încarcă...

Împărtășește această pagină

Acest website folosește cookie-uri pentru a furniza vizitatorilor o experiență cât mai bună și cât mai simplă. Prin navigarea site-ului vă exprimați consimțământul conform reglementărilor pentru utilizatorii din U.E.